KONST / Litografier / Färglitografier 10974228
*
nr 1097 4228
Carl Fredrik Reuterswärd
(1934-2016), Sverige
Färglitografier, 2 st, Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), 1500-upplaga, motivet: 58x43
Carl Fredrik Reuterswärd, född 1934 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker med mera, död 2016.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 mars 2017
kl 19:35:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/3 19:30:27
1
Vinnande bud
- Tema
20 mar
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Carl Fredrik Reuterswärd
Carl Fredrik Reuterswärd, född 1934 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker med mera, död 2016.
Läs mer om Carl Fredrik Reuterswärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6072 Färglitografier
8 st. Färglitografi. Signerad. Bladets mått: 45x55..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:47
*
Carl Fredrik Reuterswärd
Carl Fredrik Reuterswärd, född 1934 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker med mera, död 2016.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Carl Fredrik Reuterswärd
nr 1097 4228
Carl Fredrik Reuterswärd
(1934-2016), Sverige
Färglitografier, 2 st, Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), 1500-upplaga, motivet: 58x43
Carl Fredrik Reuterswärd, född 1934 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker med mera, död 2016.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 mars 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/3 19:30:27 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
20 mar
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Ã…ke Adamsson, Albin Amelin, MÃ¥rten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Carl Fredrik Reuterswärd
Carl Fredrik Reuterswärd, född 1934 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker med mera, död 2016.Läs mer om Carl Fredrik Reuterswärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6072 Färglitografier
8 st. Färglitografi. Signerad. Bladets mått: 45x55..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:47